pl_portal.jpg
baner-artvector.jpg
baner-canalcluster.jpg
baner-intcanalpromo.jpg
baner-polskiład.png
baner-czystepowietrze.png
baner-poryby.png
baner-katalogimprez.gif
b1.png
b2.png
b3.png
b4.png
baner-biblioteka.jpg
baner-kalendarz.jpg
baner-odpady.jpg
a3.jpg
baner-esesja.jpg
rcl.png
cyfrowy urząd baner.png
obywatel_slider.jpg
Mikroporady.jpg
Twoj_e-PIT_baner.png
logo.png
               
 
Piknik Rodzinny nad Kanałem Augustowskim - podsumowanie
12-05-2022 Jacek Nasewicz
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość

W dniach 1, 2, 3  maja 2022 r. na stadionie sportowym w Płaskiej odbyły się 3 imprezy pod wspólnym logiem „Piknik rodzinny nad Kanałem Augustowskim”. Imprezy artystyczno-animacyjne zorganizowano w ramach projektu nr PBU2/1000/18 pn. „Kanał Augustowski Wektorem Sztuki” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 .

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy oraz uczestniczących w niej rodzinom z Polski i Ukrainy.

Podczas Pikniku, wystąpiły zarówno nasze lokalne zespoły:  „W drodze” z GOK Płaska, Zespół Tańca Ludowego „BYSTRY” - przedstawiającego tańce i pieśni regionu augustowsko-suwalskiego i Orkiestra Dęta OSP Sejny, jak również gwiazdy szantowo-folkowe: EKT Gdynia, Zejman i Garkumpel, Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz z udziałem Krzysztofa Szmytke – skrzypce i Mała Orkiestra Dni Naszych.

Mini plener malarski „Ukraina i Polska razem” poprowadziła Zofia Kiciński, artysta plastyk, która wraz z polskimi i ukraińskimi rodzinami wykona monidło, przedstawiające elementy kultury ludowej Polski i Ukrainy. Były to działania plastyczne o charakterze integracyjnym: wspólnymi siłami dzieci, z pomocą rodziców wykonały dzieło dwunarodowe, świadectwo naszej przyjaźni i solidarności z Ukrainą.

Najmłodsi uczestnicy dzięki klaunom Ruphertowi i Rico, wzięli udział w wesołych zabawach animacyjnych oraz skorzystać mogły z dmuchanych urządzeń rekreacyjnych.

Dziękujemy Pani Dorocie Dębskiej-Kobylińskiej ze Strefy Sztyk Rozmaitych za organizację artystyczną imprez i Panu Jurkowi Kobylińskiemu za prowadzenie wydarzenia, firmie Bayer Media za obsługę sceniczną oraz Agencji Ochrony Strzelec za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas imprezy.

Dziękujemy również Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Płaskije za pomoc w organizacji Pikniku.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Zgłoś
nieścisłość